Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
SÖZLER ve NOTLAR - 8 - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

SÖZLER ve NOTLAR - 8

“Kalblerin Anahtarı” külliyatının bir parçası olan on ciltlik “Sözler ve Notlar” serisi ismini; bu eserlerin Muhterem Müellifin ilim-irfan mektebi mesabesindeki sohbetlerinde tutulan notlardan derlenmesinden almaktadır. Her bir cilt farklı konuları ihtiva etmektedir. Bu eser “Sözler ve Notlar” serisinin sekizinci cildidir.
  • YAYIN TARİHİ1998
  • SAYFA / EBAT560 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

30 Eylül 1990 günü “Hakikat Vakfı”nın açılması ile başlayan “Vakıf Sohbetleri”nin ilk kırk ikisi, “Sözler ve Notlar” serisinin 3, 4, 5, 6 ve 7. ciltlerinde yer almıştır. “Sözler ve Notlar”ın bu 8. cildinde ise “43. Sohbet”ten başlayarak dokuz sohbet yer almaktadır.

Eserin diğer bölümlerinde Muhterem Müellif’in Hakikat Aylık İslâm Dergisi’nde yayınlanan bazı makaleleri Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerin metinleriyle birlikte yer almaktadır. Bu bölümler ve başlıkları şu şekildedir:

İkinci Bölüm: “Mümin ve Kâfir Ayırımı”

Üçüncü Bölüm: “Hak Geldi Bâtıl Zâil Oldu”

Dördüncü Bölüm: “İlimlerin ve Âlimlerin Hakikati”

Beşinci Bölüm: “Ey Müslümanlar! Kardeş Olun. Tefrika Bir Millete İyilik Getirmez.”

Zamanımızın ihtilâflı meselelerinin çözümünde Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’leri esas almayı prensip edinen Muhterem Müellif Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri, müslümanların ihtilafa düşmelerine sebep olan kalbî hastalıkları teşhis etmekte, imanların kurtarılması için reçeteler sunmakta; müslümanları ittifaka, tesanüde ve uhuvvete dâvet etmektedir.


Yayın Tarihi: 1998
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 560