Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
SÖZLER ve NOTLAR - 4 - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

SÖZLER ve NOTLAR - 4

“Kalblerin Anahtarı” külliyatının bir parçası olan on ciltlik “Sözler ve Notlar” serisi ismini; bu eserlerin Muhterem Müellifin ilim-irfan mektebi mesabesindeki sohbetlerinde tutulan notlardan derlenmesinden almaktadır. Her bir cilt farklı konuları ihtiva etmektedir. Bu eser “Sözler ve Notlar” serisinin dördüncü cildidir.
  • YAYIN TARİHİ1993
  • SAYFA / EBAT560 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

1990 Eylül’ünde başlayan “Vakıf Sohbetleri”nin on ikisi “Sözler ve Notlar” serisinin üçüncü cildine girmişti. Bu sohbetlerin 1992 Temmuz’undan sonraki sekizi ise bu cildin mühim bir bölümünü teşkil ediyor.

Bu ciltteki sohbetlerin özü “Mârifetullah ehli ve mârifetullah ilmi” dir.

“Kardeşlik Dini ve Hakikatler” başlığındaki ikinci bölüm; bölücü din hırsızlarının içyüzünü müslümanlara bildirerek gerçek İslâm kardeşliğini tarif etmektedir.

Âyet-i kerime’ler ve Hadis-i şerif’ler dikkatlice incelendiği zaman apaçık görülür ki, İslâm dini kardeşlik dinidir. Müslümanlar ana-baba bir kardeş gibidirler. İslâm’da tefrikanın, bölücülüğün aslâ yeri yoktur ve şiddetle yasaklanmıştır.

“Fırka fırka olup dinlerini parça parça edenlerle senin hiçbir ilgin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Sonra O yaptıklarını kendilerine haber verecektir.” (En’âm: 159)

Kitabın birinci baskısında yer alan “Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm’ın Hayatı” müellif tarafından ayrıca geniş bir cilt olarak basılmış olduğundan, çıkarılan bu bölümün yerine yeni mevzular kitabın yeni baskısına ilave edilmiştir.

İslâm dininde bölücülük yapan, kendi heva, heves ve zannını dindenmiş gibi gösteren kişilere, hatta Suûdî Arabistan devletinin icraatlarına cevapların olduğu bu yeni bölümler yanında, “Kur’an-ı kerim’den Misaller” ile Hazret-i Allah’ın kudretinin delilleri olan hayvanlar ile bitkileri izah eden “Hiçbir Şey Yoktur ki, O’nu Hamd ile Tesbih Etmesin” bölümleri eserde bulunan diğer mevzulardır.


Yayın Tarihi: 1993
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 560