Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
SÖZLER ve NOTLAR - 3 - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

SÖZLER ve NOTLAR - 3

“Kalblerin Anahtarı” külliyatının bir parçası olan on ciltlik “Sözler ve Notlar” serisi ismini; bu eserlerin Muhterem Müellifin ilim-irfan mektebi mesabesindeki sohbetlerinde tutulan notlardan derlenmesinden almaktadır. Her bir cilt farklı konuları ihtiva etmektedir. Bu eser “Sözler ve Notlar” serisinin üçüncü cildidir.
  • YAYIN TARİHİ1992
  • SAYFA / EBAT576 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

Rabb’imizin birer lütfu olan “Kalblerin Anahtarı” külliyatının “Sözler ve Notlar” serisinin üçüncü cildi olan bu eser beş bölümden müteşekkildir.

30 Eylül 1990 günü Hakikat Vakfı’nın açılması ile başlayan “Vakıf Sohbetleri”nin ilk on biri ve “Vasiyet Sohbeti” kitabın birinci bölümünü teşkil etmektedir.

İkinci bölümde ise “Allah Yolunda İnfak” mevzuu kaleme alınmıştır. Allah yolunda infakın faziletine, ehemmiyetine dâir birçok incelikler, infaka dâir Kur’an-ı kerim’den, Asr-ı saâdet’ten ibretli misallerle bu mevzu inceden inceye işlenmiştir.

Üçüncü bölüm “Gaybın Anahtarları”, hazine-i İlâhi’den nasibi olanlara bir ışık...

“Gaybın anahtarları Allah’ın katındadır, onları O’ndan başkası bilemez.” (En’âm: 59)

“Hakiki Müslümanlar ve Sahteleri” bölümünde hakiki müslümanların Resulullah Aleyhisselâm’dan günümüze; teker teker, isim isim numune hayatlarından özetler ehl-i imanın ibret nazarlarına arzedildikten sonra gayr-i İslâmî yaşantıları gün gibi ortaya çıkan sahteler yine Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerin nur ışığında beşeriyete teşhir edilmiştir.

“Bölüm Bölüm Böldüler”, İslâm’da, Vatan’da bölücülük yapanlara dâir...


Yayın Tarihi: 1992
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 576