Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
O’NUN YOLU ONUN İZİ - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

O’NUN YOLU ONUN İZİ

O’nun yolunu anlatan, onun izini gösteren, özün özü, sırların sırrı mevzulara havi olan bu eser; Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri’nin hayat-ı saadetlerinde yaptıkları hususi ve umumi sohbetleri, tutulan notları ve hazırlanmasını istedikleri mevzuları ihtiva etmektedir.
  • YAYIN TARİHİ2022
  • SAYFA / EBAT632 / 17x24 cm
  • FİYAT130,00 ₺

O’nun yolunu anlatan, onun izini gösteren, özün özü, sırların sırrı mevzulara havi olan bu eser; Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri’nin hayat-ı saadetlerinde yaptıkları hususi ve umumi sohbetleri, tutulan notları ve hazırlanmasını istedikleri mevzuları ihtiva etmektedir. Zât-ı âlileri, ahirete intikallerinden kısa bir süre önce bu hususta şöyle buyurmuşlardı:

     “Bunlar bir nevi gidiyorum alâmeti. Yazıyoruz, yazın genişletin manasına geliyor. Yeni ilim, yeni mevzuat, yeni kitaplar...”

       Marifetullah deryası bu kitapların neşrini lütuf ve keremleriyle ihsan buyuran Hazret-i Allah’a şükürden; himmet ve tasarruflarıyla ikram eden Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’e ve Efendi Hazretlerimiz’e teşekkürden aciziz.

     Onların mânevi tasarrufları devam edecektir. Ruhâniyet iş görecektir. Allah-u Teâlâ’nın izniyle yönelene yol gösterecek, sığınana yardım edeceklerdir.

     O yüzden bir duâlarında: “Allah’ım! Ayaklarımı rızânda sabit kıl! Lütfunla beni destekle. Ölene kadar değil, öldükten sonra bile mücadelemi devam ettir.” buyurmuşlardı.

     Bu konular, ahirete irtihallerinden sonra üç ayda bir mutat üzere süre gelen Vakıf Sohbetleri’nde yapılmış olup, Zât-ı âlileri’nin notlarından ilâve mevzular ile mütemmim hale getirilerek derlenmiş ve Ümmet-i Muhammed’in istifadesine arz edilmiştir.

     Zât-ı âlileri, “Bu sözler bizim olmadığına göre sayfa sayfa değil, satır satır incelemeniz lâzım. Eğer sayfa sayfa incelerseniz kaybedersiniz. Çünkü bu ilim, Hakk’tan geliyor.” buyurmuşlardı.

     Allah-u Teâlâ’nın sevgilisi bu Zât-ı âli’nin yolundan gidebilme, kitaplarının talebesi olabilme lütfunu ihsan buyurmalarını Cenâb-ı Erhamerrâhimin Hazretleri’nden niyaz eder, engin merhametlerine sığınırız.


Yayın Tarihi: 2022
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 632