Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
KISAS-I ENBİYÂ ALEYHİMÜSSELÂM - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

KISAS-I ENBİYÂ ALEYHİMÜSSELÂM

Dünya ve ahireti insan için, insanı da kendisini tanımaları için yaratan Allah-u Teâlâ, bunun içindir ki ilk insanı ilk peygamber kılmış, insanlar arasından seçtiği ve görevlendirdiği peygamberleri vasıtası ile insanları varlığından haberdar etmiştir. Onlar beşeriyetin ilk murebbileridirler. Her biri birer numunedirler.
  • YAYIN TARİHİ1994
  • SAYFA / EBAT864 / 17x24 cm
  • FİYAT155,00 ₺

Kur’an-ı kerim’de Peygamber Aleyhimüsselâm Efendilerimizin ibretli kıssaları, üstün şahsiyetleri anlatılmış; gönderildikleri kavimleri tarafından nasıl karşılandıkları, mücadeleleri açıklanmıştır.

Onların hayatı-ı saâdetleri devrini tamamlayarak tarihe karışmış kuru bir hatıra değildir.

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde buyurur ki:

“O peygamberler Allah’ın hidayet ettiği kimselerdir. O halde sen de onların gittiği doğru yolu tutup onlara uy, o yolda yürü.” (En’âm: 90)

Onlar sevilip sayılmaya en lâyık kimselerdir. Onları sevmek hem Allah sevgisinin delili ve tezahürü, hem de Allah tarafından sevilmenin sebebidir. Bu itibarla onları numune almamız, yürüdükleri yolu ve izi takip etmemiz emredilmektedir.

Eserde yirmi yedi Peygamber Aleyhimüsselâm Efendimiz’in hayat-ı saâdetleri kaleme alınmış olup, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in hayât-ı saâdetleri “Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm” isimli eserde müstakil olarak anlatılmıştır.

Peygamberler tâifesinin neşesine ve neşvesine ererek yaşamaya muvaffak kılmasını Cenâb-ı Erhamerrâhimîn Hazretlerinden niyaz eyleriz.

“Selâm olsun bütün peygamberlere!” (Sâffât: 181)


Yayın Tarihi: 1994
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 864