Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
HİZBULLAH'A TÂBİ OLANLAR, HİZBÜŞŞEYTAN'A TÂBİ OLANLAR, HİZBÜLVAHŞET'E TÂBİ OLANLAR - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Kalblerin Anahtarı Külliyatı

HİZBULLAH'A TÂBİ OLANLAR, HİZBÜŞŞEYTAN'A TÂBİ OLANLAR, HİZBÜLVAHŞET'E TÂBİ OLANLAR

Yüce dinimizin aleyhindeki her türlü fitne ateşini Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerin nur ışığı ile söndürmeye çalışan Muhterem Müellifimiz bu eserinde; “Hizbullah”ın ihtivâ ettiği mânâları açıklamış, gayeleri dini ve vatanı parçalamak olan, dış düşmanın yapamadığını yapan iç düşmanların kötü icraatlarını bir bir ortaya koymuştur.
  • YAYIN TARİHİ2001
  • SAYFA / EBAT576 / 17x24 cm
  • FİYAT120,00 ₺

Allah-u Teâlâ Kur’an-ı kerim’inde kendi dinini, kendi partisini, kendi dosdoğru yolunu ilân etmiş, kurtuluşun ancak ve ancak burada olduğunu Âyet-i kerime’sinde ferman buyurmuştur:

“İşte onlar Allah’ın hizbi (partisi)dir. İyi bilin ki kurtuluşa ulaşacak olanlar Allah’ın hizbi (partisi)dir.” (Mücâdele: 22)

Allah’tan tarafa olan “Hizbullah” ayrı, şeytandan tarafa olan “Hizbüşşeytan” ayrıdır. Onlar Allah-u Teâlâ’nın partisi adı altında şeytanın hizipçiliğini yapıyorlar.

“Onlar şeytanın hizbi (partisi)dirler.” (Mücâdele: 19)

“Hizbüşşeytan”a âit bir de “Hizbülvahşet” vardır. Bunlar “Hizbullah” adını kullanarak bu isim altında vahşet yapmışlardır. Yaptıkları bu şiddet ve vahşeti hiçbir kelime ile ifade etmek mümkün değildir.

2000’li yılların başlarında din adına ortaya çıkıp cinayetler işleyen ve kendisine “Hizbullah” adını veren, gerçekte “Hizbülvahşet” olan bir örgüt güvenlik güçleri tarafından çökertilmiş, bu örgütün cinayetleri ve cinayet yöntemleri basında uzun süre haber olmuştu.

Muhterem müellif bu eseri ile hak ve hakikati, hakikat ile dalâleti ortaya koyarak müslümanları tenvir etmişlerdir.

Bu gibi grupların günümüzde de Irak ve Suriye gibi coğrafyalarda türediği göz önünde bulundurulduğunda bu eserin güncelliğinden hiçbir şey kaybetmediği görülmektedir.


Yayın Tarihi: 2001
Kapak: Yaldız Baskılı Sert Cilt Kapağı
Kapak Cilt Rengi: Bordo ve Yeşil iki farklı renk çeşidi
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 17x24 cm
Sayfa Sayısı: 576