Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
Hakikat Dergisi 290.SAYI - Ömer Öngüt
290.SAYI, Kasım 2017
Hakikat 290. Sayı

Bismillahirrahmanirrahim

"Allah-u zül-celâl vel-kemâl Hazretleri'ne; O'nun sevdiği ve beğendiği şekilde bitmez-tükenmez hamd-ü senâlar olsun.

Peygamberimiz Efendimiz'e, onun diğer peygamber kardeşlerine, hepsinin Âl ve Ashâb-ı kiram'ına, etbâına, ihsan duygusuyla kıyamete kadar onlara tâbi olup izinden gidenlere; sonsuzların sonsuzuna kadar salât-ü selâmlar olsun."

 

Muhterem Okuyucularımız;

Türk ordusu "Fırat Kalkanı" harekâtından sonra Suriye'nin İdlib kentinde ikinci bir sınır ötesi operasyona başladı. Diğer taraftan gerek Türkiye'de gerek Kuzey Irak'ta, gerek Suriye'de ordumuzun PKK ile mücadelesi devam ediyor.

Amerika güneyimizde bir "Terör devleti" ve "Terör koridoru" kurmaya, Türkiye'nin de topraklarına kastetmeye, ordusuna zarar vermeye çalışıyor. Açıkça Türkiye'ye kastetme niyeti var. Amerika artık PKK'yı aleni destekliyor. Dikkat ederseniz Rakka'yı DAEŞ militanlarından teslim alan Amerika'nın terör ordusu Öcalan resmi altında kutlama yaptı. Bu terör ordusuna binlerce tır silah, zırhlı araç, füze gönderdiler. Bunları Türkiye'ye karşı hazırlıyorlar.

Bugün görüyorsunuz tarihte olduğu gibi iman-küfür mücadelesi tekrar harp sahasına indi. Küffar bütün piyonlarını üzerimize salıyor. Maskesini çıkarttı, düşmanlığını artık aleni yapıyor. İslâm dünyası ve Türkiye hedefte.

Türkiye de ordusu ile sahaya iniyor.

"Amerika İslâm'a ve İslâm ülkelerine harp ilân etti. Hem haçlı nefreti ile hareket ediyor, hem de petrol ve ganimetlere konmaya çalışıyor. Ancak bu durum sadece bölgeyi değil, bütün dünyayı ateşe sürüklüyor. Büyük bir hızla 3. dünya harbine doğru ilerliyoruz."

Hazret-i Allah ordumuzu muzaffer etsin. Vatanımızı muhafaza etsin. Küffara fırsat vermesin.

İslâm'ı yıkmak için saldıran bu küffara karşı vatan müdafaası yapmak cihaddır.

Bu cihad, büyük bir cihaddır.

Bu saldırılar Türkiye'nin, Türk Milleti'nin azmini ve cihad aşkını kamçılıyor.

Allah-u Teâlâ'nın desteklediğini kimse yıkamaz.

"Müslümanlar birlik olsa dünyaya hakim olurlar. Niçin? Allah-u Teâlâ İslâm'ı destekler." (Ömer Öngüt –kuddise sırruh-)

Küffar bunu bildiği için bir araya gelmememiz için, İslâm ülkelerini birbirine düşürmek için büyük bir gayret sarfediyor, sinsi sinsi fitne tohumlarını ekiyor. Fitne ehlini ve terör zihniyetine sahip kişi ve grupları para ile olsun silah ile olsun büyütmeye çalışıyor.

Bu badirelerin ve harplerin sonunda nihai zafer inananların olacaktır:

"Şüphesiz ki bizim ordumuz galip gelecektir." (Sâffât: 173)

Bu millet ve ordusu Hazret-i Allah'a, Resulullah Aleyhisselâm'a dayanarak dünyayı fethettiler.

Yine bugün de Hazret-i Allah'ın ve Resulullah Aleyhisselâm'ın rızası, vatan sevgisi, şehadet aşkı ile yürüyecek imana sahiptir.

"Rabb'in vekil olarak yeter." (İsrâ: 65)

Küffar bizi yıkmaya azmetmiş, var gücüyle hücum ediyor, resmen harp açmış bulunuyor. İslâm'ı kaldırmak, bu vatanı yıkmak için çalışıyor.

Binaenaleyh her an hazır ve hazırlıklı olalım. Bu vatanın müdafaası için elimizden geleni yapalım. Milletimizin ve vatanımızın selâmeti için, ordumuzun muzafferiyeti için çalışalım.

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri küffarın niyetini, önümüzdeki harp devirlerini haber verip tedbir ve hazırlık yapılmasını nasihat ettikleri gibi; küffarla savaşta Türk ordusuna düşen bu büyük vazifeden dolayı daima manevî olarak desteklerini beyan etmişlerdi.

"O hem Türk milletine, hem de Türk ordusuna gönderildi. Bu gönderilme; Türk milletinin ıslâhı, ordunun mânevî desteği içindir." (Ömer Öngüt -kuddise sırruh-, Saadete Erenler, Felâkete Kayanlar", s. 318)

Bu neşriyat aynı zamanda bu manevî desteğin devam ettiğini göstermek içindir.

Bu ay içerisinde idrak edeceğimiz mübarek "Mevlid Kandili"nizi tebrik eder, Cenâb-ı Hakk'tan hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz.

Baki esselâmü aleyküm, ve rahmetullah...


Başyazı ve Makaleler
Başyazı - Türk Ordusu Sahaya İndi - Ömer Öngüt
Başyazı
İsmail Yavuz
Türk Ordusu Sahaya İndi