Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
Hakikat Dergisi 288.SAYI - Ömer Öngüt
288.SAYI, Eylül 2017
Hakikat 288. Sayı

Bismillahirrahmanirrahim

"Allah-u zül-celâl vel-kemâl Hazretleri'ne; O'nun sevdiği ve beğendiği şekilde bitmez-tükenmez hamd-ü senâlar olsun.

Peygamberimiz Efendimiz'e, onun diğer peygamber kardeşlerine, hepsinin Âl ve Ashâb-ı kiram'ına, etbâına, ihsan duygusuyla kıyamete kadar onlara tâbi olup izinden gidenlere; sonsuzların sonsuzuna kadar salât-ü selâmlar olsun."

 

Muhterem Okuyucularımız;

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri de gerek eserlerinde gerek hayât-ı saadetlerinde yapmış oldukları sohbetlerinde haber verilen bu günlerin, harp ve harabiyat devrinin artık geldiğini; büyük hadiselerin yaşanacağını, bütün ülkelerin harbe hazırlandığını, bu bombaların patlayacağını ... haber vermişler, ümmet-i Muhammedi tedbirli ve hazırlıklı olması için ikaz ve irşad etmişlerdi.

İsrâ Sûre-i şerif'inin 58. Âyet-i kerime'si zuhur etmek üzere. Etti edecek. Bu ateş çıktı çıkacak.

Allah-u Teâlâ kıyamet gününden önce istisnâsız bütün beldeleri harap edeceğini beyan buyuruyor.

"Hiçbir memleket hariç olmamak üzere, biz onu kıyamet gününden önce ya helâk ederiz veya onu şiddetli bir azapla cezalandırırız." (İsrâ: 58)

Burada; "Ben yıkacağım!" buyuruyor, iş oraya doğru gidiyor.

Bu helâk etme ya tamamen yok etmek veya halkına şiddetli azap etmek suretiyle olur. Nitekim küfür ve fâsıklık sebebiyle yeryüzünde zaman zaman nice felâketler baş göstermektedir.

Ya harple, ya zelzele ile, ya âfâtla. Onu ona, onu ona, onu ona musallat ede ede, ede ede yıkacak. Yani dünyayı doldurduğu gibi boşaltacak. Onun için artık bugünlere yaklaştık. Hüküm O'nundur, O'nun emri ve izni olduğu zaman dünya mahvolur. Ne zaman? O bilir. O'nun emri ve izni olmadan bir tek yaprak bile düşmez, bir insan düşer mi?

Muhterem Ömer Öngüt -kuddise sırruh- Hazretleri'nin vefatı ile bu harp ve harabiyat devirleri iyice ortaya çıktı. İslâm dünyasında büyük hadiseler yaşanıyor.

Suriye'de, Irak'ta, Afganistan'da, Libya'da, Yemen'de, Mısır'da, Somali'de ... büyük iç karışıklıklar, harpler, fitneler, işgaller yaşanıyor. Pakistan, Sudan, Arabistan hemen her ülkede huzursuzluklar var.

Ortadoğu'nun çıbanbaşı İsrail mütemadiyen işgalini genişletiyor, Filistin'e, Lübnan'a her fırsatta saldırıyor. Fırsatını bulsa bütün komşularını yakmak istiyor.

Azerbaycan-Ermenistan, Pakistan-Hindistan arasında her an savaşa dönüşebilecek gerilimler, anlaşmazlıklar var.

Türkiye de büyük badireler atlattı. Hazret-i Allah devletimize zeval vermedi, ancak büyük hadiseler yaşandı.

Kuzey Kore krizi hiç olmadığı kadar büyüdü. Her an bir harp çıkabilir. Şimdilik Kuzey Kore geri adım attı.

Amerika'yı vurabilecek silahlar yapmak için büyük bir gayret içinde. Balistik füze yapmaya başladılar. Bir kıvılcım Japonya, Güney Kore ve Çin gibi bölge ülkelerini de içine alan büyük bir harbe sebep olabilir.

Amerika; Rusya, İran ve Kuzey Kore'ye yeni yaptırımlar uygulama kararı aldı. İran bu karar uygulanırsa nükleer faaliyetlerinin kontrolü için yapılan anlaşmadan çekilmesinin birkaç saatlik bir iş olduğunu açıkladı.

Rusya ise Gürcistan ve Ukrayna topraklarını işgal etti. NATO-Amerika Rusya'nın Avrupa'daki sınırlarına Polonya gibi ülkelere mütemadiyen silah ve asker sevkediyor.

Latin Amerika ülkeleri Amerikan işgal ve siyasetine karşı kin ve nefret içerisinde. Brezilya'da Amerikan destekli darbe oldu. Venezuela karıştırılıyor.

Amerika'sı, Rusya'sı, Çin'i .. herkes artık niyetlerini pek de gizlemiyor.

Bunun gibi dünyanın hemen her yerinde bir kıvılcımla tutuşacak gerilimler var.

Hülâsa dünya kaynıyor. Üçüncü Cihan Harbi'ne doğru gidiyor. Emr-i ilâhî'yi bekliyor.

Bu ay içerisinde idrak edeceğimiz mübarek "Kurban Bayramı"nızı tebrik eder, Cenâb-ı Hakk'tan, Ümmet-i Muhammed'e hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz.

Bâki esselamü aleyküm ve rahmetullah...


Başyazı ve Makaleler
Başyazı - Herkes Harbe Hazırlanıyor, Tasavvurun Haricinde Çetin Ve Büyük Savaşlar Kapıda!.. - Ömer Öngüt
Başyazı
İsmail Yavuz
Herkes Harbe Hazırlanıyor, Tasavvurun Haricinde Çetin Ve Büyük Savaşlar Kapıda!..