Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
GÜNDEM - ABD'de, İktidar Savaşını Kim Kazanacak? - Ömer Öngüt
ABD'de, İktidar Savaşını Kim Kazanacak?
GÜNDEM
Uğur Kara
1 Şubat 2017

 

ABD'de, İktidar Savaşını Kim Kazanacak?

Hazret-i Allah bunlara bu dünyayı bırakmayacak.
Ancak öyle görünüyor ki dünya çok acı çekecek.
"Hakk kulundan intikamını yine kul ile alır,
İlm-i ledün bilmeyen onu kul etti sanır."

 

Amerikan iç siyasetinde yaşanan gelişmeler ve bu gelişmelerin küresel yansımaları büyük bir kavganın yaşandığını gösteriyor. Ve şüphesiz bu kavganın neticesi bütün dünyayı ve Türkiye'yi yakından ilgilendiriyor.

Trump'ın Amerika'da küreselci paralel çetenin, CIA'in muhalefetine rağmen başkan seçilmesi ve tartışmalı bir süreç sonunda 20 Ocak'ta başkanlık koltuğuna oturması komplo teorilerine yer bırakmayacak sarihlikte kavganın boyutunu ortaya koydu. Amerika'daki bu kavga günümüzün bilişim çağında herkesin gözü önünde cereyan ediyor. Düşünün ki Amerika'ya başkan seçilen adam kendi medyasına "yalancı" diyor ve bu yüzden çok da sevmediği halde mesajlarını Twitter'dan verdiğini söylüyor.

Dünya üzerinde devlet başkanı olmanın en tehlikeli olduğu ülkelerden birisi Amerika. Amerikan tarihinde yerleşik düzene, küresel paralelci çeteye kafa tutmaya çalışan başka başkanlar da geldi. Kennedy gibi kimisi öldürüldü, Reagan gibi kimisi suikastten yaralı kurtuldu. Nixon gibi kimileri istifa etti. W. Bush, Clinton gibi kimileri de skandallarla ve hukukla tehdit edilerek yola getirildi.

Ancak görüldüğü kadarı ile Trump bu küresel paralel çetenin karşısında bugüne kadar gelenlerden daha dişli ve güçlü. Bu gücünü destekleyen bir dizi gelişme yaşanıyor:

Birincisi bu paralel çeteler en büyük gücünü "Gizlilik"lerinden alırlar. Ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar, yalan, dolan, sahtekârlık, adaletsizlik ... bilumum her türlü suçu sinsice irtikap eden bu paralel çeteler gizliliğini kaybettiği an, en büyük gücünü de kaybetmiş oluyorlar. Türkiye'de de FETÖ'nün sonu bu şekilde başlamıştır.

İkincisi, Amerika'daki bu paralel çetenin, dünya için tasarladığı düzeni hayata geçirmeye çalışması ciddi kırılmalara ve itirazlara sebep olmaktadır.

Bu küresel çete ile işbirliği yaparak küresel saltanatına devam eden İngiltere, bu çete kendilerinden tam teslimiyet istediği için bunlardan sıyrılmaya çalışmaktadır. Kraliçe'nin az daha yanlışlıkla koruması tarafından vurulacağına dair çıkan haber, Trump'ın ofisine Churchill'in büstünü yeniden koyması, bu duruma delil olarak gösterilebilir.

Dikkat ederseniz Trump Güney Çin Denizi ve Tayvan konusunda Çin'in hoşuna gitmeyen açıklamalar yapınca Çin Devlet Başkanı "Küreselleşme aslında çok güzel bir şey" diye açıklama yaptı.

Bu küresel çete en büyük darbeyi Türkiye'de aldı. FETÖ darbesi başarılı olsaydı muhtemelen Trump başkan olamayacaktı. FETÖ darbesinin akamete uğraması ile Türkiye'yi ele geçirememekle kalmadılar, küresel planda da büyük bir darbe yediler. Bu durum Amerikan seçimlerinde bunlara fatura olarak yansıdı. (Türkiye'nin hâlâ FETÖ'yü temizlemekle uğraşması ve halâ bu temizlikte görev alan insanlarımıza zarar vermeye çalışmaları bu küresel destek sebebiyledir. Binaenaleyh küresel baronların uzantıları olarak çalışan herkese, mason kalıntılarına, terör örgütlerine müzahir yapılara dikkat edilmelidir.)

Şimdi soru şu:Trump bu savaşı kazanabilecek mi?

Amerika'nın geçmiş tecrübesine bakınca bunun biraz zor olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Trump'ın dünyaya şöyle bir faydası olacak:

Nasıl ki FETÖ'nün içyüzü ortaya çıkınca bütün Türk milleti bunları gördü ve ikrah etti ise, dünya da bu küresel çetenin içyüzünü böyle böyle görecek ve ikrah edecek.

Buradaki ironik durum ise şudur:

Denize düşen yılana sarılır misali, dünya çareyi Trump gibi bir adamda arıyor.

Ortadoğu'yu yakıp-yıkan Bush ve Cheney ilk geldiklerinde kendi gündemlerini oluşturmaya çalıştılar, 2001'deki 11 Eylül saldırısına rağmen bu çetenin istediği gibi hareket etmediler. Bunun üzerine hemen Ekim 2001'de Enron skandalı patlak verdi. Bunlar da anında tornistan yaptılar. Bu arka plana rağmen ortalığı yakıp yıktıktan sonra başkanlığı bittiğinde Bush "En çok Amerikan ordusuna kumanda etmeyi özleyeceğim." demiştir.

Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını söyleyen, damadı bir yahudi olan Trump'ın ne yapacağını, ne kadar ömrü olacağını hep birlikte göreceğiz.

İnsanların zihinlerini kontrol ederek, devletleri hükümsüz kılarak bütün dünyayı yönetmeyi tasarlayan küresel şirket temelli modern ilahların tasarımı çöktü diyebiliriz.

Şimdi ikinci teori gündemde:Klasik usül savaşlarla dünya krallığı kurmak. Kendilerinden başka hiçbir insana değer vermeyen bu çeteden her şeyi bekleyebilirsiniz. Nükleer silahların kullanıldığı savaşlar dahil.

Hazret-i Allah bunlara bu dünyayı bırakmayacak. Ancak öyle görünüyor ki dünya çok acı çekecek. (Her şeye hazırlıklı olmalıyız. Ordumuzun eksiklerini en kısa zamanda tamamlamalıyız. Bu eksik tamamlama sürecinin kritik bir evre olduğunu unutmamalıyız.)

Mamafih, "İlâhî Takdir Filmi" dönüyor.

Telâş etmeyelim, ancak tedbir alalım.

"Hakk kulundan intikamını yine kul ile alır,
İlm-i ledün bilmeyen onu kul etti sanır."


  Önceki Sonraki