Hakikat Yayıncılık - Muhterem Ömer Öngüt’ün Eserleri | Hakikat Dergisi | Hakikat Medya | Hakikat Kırtasiye
Arama Yap
ÖYLE BİR ZAMAN GELDİ Kİ, NİCE TÜREMELER ÜREDİ. ALLAH'LIK DÂVÂSINDA BULUNAN FİRAVUNLAR YİNE TÜREDİ. - Ömer Öngüt Görüşleri Sözleri Kitapları Düşünceleri Yazıları Eserleri
Cep Kitapları

ÖYLE BİR ZAMAN GELDİ Kİ, NİCE TÜREMELER ÜREDİ. ALLAH'LIK DÂVÂSINDA BULUNAN FİRAVUNLAR YİNE TÜREDİ.

Allah-u Teâlâ gerek Nemrud'a, gerek Firavun'a ve gerekse onlar gibi olan diğer müstebitlere çok fırsatlar verdi, amma imtihana çektikten sonra ruhsatlarını ellerinden aldı. Bütün isyankârların cezası böyledir.
  • YAYIN TARİHİ2000
  • SAYFA / EBAT344 / 11x16 cm
  • FİYAT55,00 ₺

Eski ümmetler de bugünkü gibi azmışlar, Allah'ın hükmünü hiçe saymışlardı. Allah'ın azabı gelince birden taş kesiliverdiler veya başka türlü cezalara çarptırıldılar. Bugün ise bu seyyiat zamanı olan âhir zamanda o eski kavimlerin yaptıklarının hepsi fazlası ile yapılıyor, âkıbetimiz ne olur? Bugün yaşananlar hep ihtâr-ı ilâhi'dir. Mutlaka kötünün arasında iyi, kurunun yanında yaş da yanar.

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde şöyle buyurmaktadır:

"Kendilerine yapılan uyarıları unutunca, üzerlerine nimet ve zevklerden her şeyin kapılarını açıverdik. Nihayet kendilerine verilenlerle şımarıp ferahlandıkları sırada da ansızın onları yakaladık. Birdenbire bütün umutlarını yitirdiler." (En'am: 44)

Bir âfât geldiği zaman iyi-kötü ayırılmaz. Onun için âfât umuma geliyor. Bunlardan başımıza geldi ve daha ne geleceği de bilinmiyor.

Bu eser Eylül 1999, Ekim 1999, Kasım 1999, Aralık 1999, Ocak 2000 ve Şubat 2000 tarihli "Hakikat Aylık İslâm Dergisi"ne âit başyazılardan derlenmiştir.


Yayın Tarihi: 2000
Kapak: Selofanlı Bristol Karton Kapak
Kâğıt Cinsi: 70 gr. 1. Hamur Beyaz Kâğıt
Ebat: 11x16 cm
Sayfa Sayısı: 344